Agentura pro podporu podnikání a investic

Centrála CzechInvestu
+420 296 342 500

Mezinárodní spolupráce

Mezinárodní spolupráce

Mezinárodní spolupráce

CzechInvest organizuje Technologické mise, jež mají za cíl podporovat mezinárodní spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje (VaV), a prezentovat Českou republiku jako technologicky vyspělou zemi, která je schopná spolupracovat na vývoji nových technologií. Zástupci CzechInvestu v zahraničí propagují nově vybudovanou výzkumnou infrastrukturu a možnosti jejího využití pro zájemce o investování v České republice či společné výzkumné projekty.

Technologické mise jsou zpravidla úzce sektorově vymezeny a jejich program je ušit na míru účastníkům z řad českých technologických firem a výzkumných institucí. Vycházejí z dlouhodobé potřeby větší internacionalizace českého výzkumu a soustředí se na progresivní obory, ve kterých má Česká republika, co nabídnout. Od tradičních obchodních misí se liší svým důrazem na hledání dlouhodobých partnerství ve VaV, jež jsou výhodná pro všechny zúčastněné strany.

CzechInvest organizuje i incomingové mise ze zahraničí zaměřené na VaV. V rámci návštěv zástupců zahraničních výzkumných organizací, klíčových institucí a dalších delegací tak propojuje oboustranné zájmy o pokročilé technologie, výzkum a vývoj.

CzechInvest také monitoruje stav nástrojů financování mezinárodních výzkumné spolupráce a propaguje příležitosti k jejich využití. Informace o aktuálních výzvách a systému podpory naleznete na webu www.czech-research.com.

Pro rok 2018 připravujeme následující technologické mise:

  • Květen, Japonsko – fotonika, optika, optoelektronika
  • Květen, Korea  – robotika
  • Září, Kanada – umělá inteligence
  • Říjen, Argentina – energetika
  • Listopad, USA (Kalifornie) – medical devices

Vybrané úspěšné mise z minulosti:

Listopad 2017 – Čína
Listopad 2017 – Chile
Květen 2017 - Kanada
Duben 2017 – Japonsko
Říjen 2016 -USA
Duben 2016 - Kolumbie
Červen 2015 - Mexiko

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více info o cookies